Święto Niepodległości – Gr. II

Czterolatki poznały symbole narodowe oraz układały z klocków flagę Polski. Nauczyły się piosenki z repertuaru ZoZi pt. „Jest takie miejsce”, którą bardzo chętnie śpiewały i ilustrowały za pomocą ruchu i gestu. Malowały farbami plakatowymi flagę Polski, pamiętając o tym, że kolor biały jest u góry, a czerwony na dole. Stworzyły mapę Polski, na której zaznaczyły rzekę Wisłę, ważne miasta, Morze Bałtyckie oraz góry. W dniu obchodów Święta Niepodległości w przedszkolu przyszły odświętnie ubrane. Obejrzały prezentacje multimedialną pt. „Ala i 11 Listopada”, z której dowiedziały się dlaczego obchodzimy takie święto. Ułożyły w jedną całość godło Polski, a także połączyły obrazki będące symbolami narodowymi lub przedmiotami kojarzącymi się z Polską z ich cieniami. O godzinie 11.11 z samodzielnie wykonanymi kotylionami przyczepionymi do bluzek, flagami trzymanymi w ręce, w wyprostowanej postawie odśpiewały pierwszą zwrotkę Hymnu Narodowego.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta