Zajęcie edukacyjne „Mikołaj Kopernik” – Gr. III, V

Panie bibliotekarki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Czerkaskiej odwiedziły nasze przedszkole. Tematem spotkania była postać wielkiego uczonego – Mikołaja Kopernika. Pani Ewelina przeczytała książkę pt. „Mikołaj Kopernik” autorstwa Marcina Przewoźniaka. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o jego życiu i wielkim odkryciu, które wywróciło świat do góry nogami. Teoria Heliocentryczna stworzona przez astronoma głosiła, że Słońce to ciało niebieskie wokół którego kręcą się inne planety w tym Ziemia. Pani Elżbieta, zaprosiła przedszkolaków do wykonania modelu układu słonecznego. Pięciolatki i sześciolatki pracowały wytrwale: pokolorowały planety, wycięły je i za pomocą kleju umocowały na przygotowanych sznurkach.