Piracki Dzień Chłopaka – Gr. V

Dzieci przebrane za piratów po odnalezieniu w sali butelki z mapą, wyruszyły natychmiast na poszukiwania skarbów. W ogrodzie przedszkolnym czekały na nich zadania. Musiały rozwiązać labirynt, wyciągnąć kotwice, odszukać klucze do kłódek, połączyć odpowiednio obrazki piratów. Zadaniem wymagającym sporo sprawności i sprytu było łowienie kolorowych łódek i umieszczenie ich na wyspach. Dużo radości sprawiło rozwiązywanie węzłów marynarskich i przechodzenie po linie. Po wykonaniu wszystkich zadań w piaskownicy czekał skarb. Chłopcy wykopali kuferek z breloczkami, a dziewczynki wręczyły każdemu piratowi słodki dyplom. Na wszystkich poszukiwaczy przygód czekał słodki poczęstunek i dyskoteka przy utworze z filmu „Piraci z Karaibów”.