Koncert „O Panu Tamburynie i jego rodzinie”

Bohaterem muzycznego spotkania był tamburyn, należący do rodziny instrumentów perkusyjnych. Na flecie zagrała pani Magda, a na instrumencie klawiszowym pani Ada. Goście zaprezentowali członków rodziny tamburyna. W utworze pt. „Taniec Hiszpański” pan Grzegorz zagrał na kastanietach (drewnianych muszelkach). Batem, naśladował galop koni w Polce. Marsz wielbłądów przez pustynię muzyk wyczarował na bongosach (dwóch złączonych bębenkach), a na jesienny spacer zaprosił dzieci grając na werblu. Przedszkolaki poznały również wygląd i brzmienie talerza oraz firanki dźwięczącej. Chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i grały na pudełkach akustycznych. Na zakończenie koncertu wystąpiły w tamburynowej orkiestrze.