Zajęcia edukacyjne „Moja droga do przedszkola” – Gr. I

Czterolatki wybrały się wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie ulic Gdańska/Powstańców Warszawy. Obserwowały ruch uliczny, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne. Uczyły się bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. Dowiedziały się, że ruchem drogowym może też kierować policjant. Poznały rolę kontrolera ruchu tzw. „Pana STOP” oraz rolę światełek odblaskowych. Dzięki historyjce obrazkowej pt. „Przygoda na ulicy” dowiedziały się, że ulica jest miejscem bardzo niebezpiecznym i że nie wolno na jezdni lub w jej pobliżu pod żadnym pozorem się bawić. Wykonały prace plastyczne. Kolorowały i wyklejały kolorową krepą sygnalizator świetlny oraz składały auta z części i kleiły je. Bawiły się na dywanie w ruch uliczny. Poznały piosenkę pt. „Bezpieczna zabawa”.