Zajęcia edukacyjne w Bibliotece – Gr. II

Pani Ewelina i pani Elżbieta z okazji Dnia Poczty Polskiej zaprosiły dzieci do wysłuchania opowiadania pt. „Listonosz Pat. Wspaniały pomysł”. Dach szkoły, w której uczyły się dzieci przeciekał. Listonosz Pat wpadł na wspaniały pomysł. Wszyscy mieli zamienić się swoimi zawodami. Zarobione w ten sposób pieniądze miały być przeznaczone na remont dachu. Bohaterowie przekonali się, że nie każdy może być listonoszem, kelnerem, budowniczym, nauczycielem. W życiu należy robić to, do czego mamy predyspozycje. Każdy zawód jest ważny i należy szanować ludzi wykonujących różne prace. Następnie przedszkolaki z papieru wykonały kangura listonosza. Z zaangażowaniem wycinały potrzebne elementy, sklejały je i dorysowywały szczegóły.