Dzień Pluszowego Misia u Seniorów – Gr. IV

Sześciolatki odwiedziły Dom Dziennego Pobytu Senior przy ul. Jodłowej. Wspólna zabawa rozpoczęła się od występów seniorów, którzy ułożyli i wyrecytowali misiowy wiersz. Następnie wystąpiły dzieci. Zaprezentowały wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”, piosenkę „Mój mały miś”, ilustrację ruchową do piosenki „Misio-Krzysio” i układ taneczny do piosenki „Gummy Bear”. Zaprosiły też do wspólnej zabawy seniorów, z którymi wykonały prosty układ ruchowy do piosenki „Misie szare”. Kolejnym zadaniem integrującym pokolenia było wykonanie w zespołach portretów misiów i ułożenie kilku zdań na ich temat. Reprezentanci zespołów przedstawili wyniki wspólnej twórczości. Dzieci otrzymały słodkie upominki, a panie ręcznie wykonany przez seniorów plakat oraz papierowe choinki. Serdecznie dziękujemy paniom: Honoracie Wilk i Annie Kordowskiej za umożliwienie tak wspaniałej integracji międzypokoleniowej przy wspólnej zabawie. Była to cenna lekcja wrażliwości i empatii w stosunku do osób starszych, którą dzieci na pewno zapamiętają na długo.