Klub Czytających Rodziców – Gr. I

Dzieci odwiedziła p. Justyna – mama Wojtusia. Przeczytała dzieciom dwie krótkie bajeczki: „Mały piesek” oraz „Odważny tygrysek”- obie autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Pierwsza z nich to wesołe przygody małego pieska, który pragnie rozśmieszyć wszystkich wokół siebie. Jego wielkie serce, dobroduszność i przyjazny charakter znajdują uznanie i sprawiają wiele radości innym. Druga książeczka opowiada o tygrysku, który uczy się walczyć ze swoimi słabościami. Pokonuje strach i staje odważnie w obronie innych zwierząt. Mama Mai – p. Martynka wybrała dla dzieci książeczkę  „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”, której autorem jest Sam McBratney. Jej bohaterami są Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając. Oba zwierzątka za pomocą gestów i słów starają się pokazać, jak bardzo siebie kochają. W ten sposób chcą wyrazić sobie wzajemnie niezmierzoną moc miłości. Książeczka uświadamia dzieciom, że okazywanie miłości ma wielkie znaczenie i jest czymś bezcennym. Mama Ady – p. Kasia przeczytała dzieciom książeczkę Ilony Kosteckiej „Matylda Odważna i Pralkowy Potwór”. Utwór ten opowiada o przygodach 4-letniej Matyldy, która zauważa, że w pralce giną skarpetki. Dziewczynka sądzi, że stoi za tym Pralkowy Potwór. Matylda wyrusza na jego poszukiwanie. Stacza walkę przede wszystkim z własnym strachem.