Obchody „Dnia bezpiecznego Internetu”- Gr. I

Czterolatki obejrzały film edukacyjny „321 Internet – uzależnienie”. Dowiedziały się, że zbyt długie korzystanie z Internetu (komputera, tabletu, smartfona) może zaszkodzić zdrowiu i pogorszyć kontakty z rówieśnikami. Ważne jest też przestrzeganie ustalonego przez rodziców limitu czasu korzystania z Internetu. Słuchały piosenki Zozi „Świat realny jest genialny”. Bawiły się w zabawę muzyczno-ruchową „Klikam, klikam, klikam”. Dzieci wiedzą już, że Internet to wielka sieć połączonych ze sobą komputerów, tabletów, smartfonów dzięki którym można np. znaleźć wiele informacji, uczyć się, bawić i komunikować się z ludźmi nawet z najdalszych zakątków świata. Dowiedziały się, że jeżeli podczas korzystania z Internetu coś je zaniepokoi to należy koniecznie powiedzieć o tym rodzicom. Zostały poinformowane, że  w Internecie na użytkowników czyhają różne zagrożenia, na które należy bardzo uważać. Znają alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu preferujące wszelkiego typu aktywność ruchową.