Spotkanie z Policjantkami – Gr. I i II

Cztero i pi臋ciolatki odwiedzi艂y policjantki z Komisariatu Policji Bydgoszcz 艢r贸dmie艣cie OPSNiP st. post. Julia Rejment oraz profilaktyk Izabela Adamczak-Thaskalska. W pierwszej cz臋艣ci spotkania dzieci mia艂y okazj臋 dowiedzie膰 si臋, jak wygl膮da mundur oraz jaki sprz臋t potrzebny jest policjantom podczas s艂u偶by. W dalszej cz臋艣ci spotkania utrwala艂y zasady bezpiecznego poruszania si臋 po drodze, w艂a艣ciwego zachowania si臋 w stosunku do nieznajomych os贸b, podr贸偶owania samochodem, zagubienia si臋. Utrwali艂y tak偶e numer alarmowy 112 wskazuj膮c palcem: usta, nos i dwoje oczu. Dowiedzia艂y si臋 jakie informacje nale偶y przekaza膰 dyspozytorowi pogotowia, aby karetka przyjecha艂a na miejsce zdarzenia. Policjantki zach臋ci艂y dzieci do utrwalenia adresu zamieszkania. Przypomnia艂y, 偶e nie nale偶y podchodzi膰 ani g艂aska膰 zwierz膮t, kt贸rych si臋 nie zna. Dzieci z du偶ym zaciekawieniem s艂ucha艂y rad oraz zadawa艂y du偶o pyta艅. W podzi臋kowaniu za ciekawe spotkanie, przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecze艅stwa przedszkolaki wr臋czy艂y paniom policjantkom pi臋kne stokrotki – oznaki nadchodz膮cej wiosny.