Zajęcia ze studentami Collegium Medicum – Gr. IV

Sześciolatki podczas spotkania ze Studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu – Kierunek Zdrowie Publiczne dowiedziały się, że serce to mięsień. Pompuje krew żyłami po całym ciele. Krew składa się z czerwonych komórek, które  transportują tlen, białych komórek, które jak rycerze walczą z zarazkami oraz płytek krwi. To one są naturalnym plastrem, który powstaje w miejscu skaleczenia i nie pozwala wniknąć do organizmu różnym zarazkom. Wysłuchały opowiadania o Króliczku i Misiu, które było wprowadzeniem do rozmowy na temat dbania o zdrowe serce. Dzieci wypowiedziały się na temat przyczyny złego samopoczucia Misia oraz sposobu pomocy i zmiany trybu życia, który zaproponował Króliczek. Aby serce było zdrowe należy spożywać: owoce, warzywa, ryby, pić dużo wody, prowadzić aktywny tryb życia (jeździć na rowerze, biegać, spacerować itp.), dobrze się wysypiać i nie spędzać dużo czasu przed telewizorem lub komputerem. Przedszkolaki zobaczyły swoje żyły dzięki  skanerowi. Na zakończenie rysowały serce oraz inne części ciała na sylwecie człowieka.