Światowy Tydzień Mózgu – Gr. V

Przedszkolaki obejrzały film z cyklu „Było sobie życie” pt. „Mózg” oraz „Jak działa mózg?”. Dowiedziały się, że mózg jest odpowiedzialny nie tylko za myślenie, ale także steruje naszymi zmysłami. Należy go chronić i stymulować do pracy. Wykonując plakaty wskazały, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania: snu, aktywności fizycznej szczególnie na świeżym powietrzu, prawidłowej diety, nawodnienia. Dowiedziały się, za co odpowiedzialna jest prawa i lewa półkula tego ważnego narządu. Dzieci porównały mózg do kalafiora i malując go farbami wyznaczyły jego płaty. Wiedzę o mózgu pogłębiły poznając pozycje książkowe pt. „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”, oraz „Ciało człowieka”. Brały udział w zabawach i ćwiczeniach mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Kreśliły leniwe ósemki, układały puzzle, kodowały.