Wielkanocne warsztaty recyklingowe „EkoDeko” – Gr. V

Pięcio i sześciolatki wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Witolda Bełzy. Poznały zwyczaje witania wiosny: topienie Marzanny, tworzenie gaika – maika, odpędzanie zimy hałasując kołatkami. Utrwaliły wiadomości na temat tradycji wielkanocnych. Obejrzały w zgromadzonych książkach jak wyglądają pisanki, kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki. Porównały dwie palmy: wykonaną tylko z naturalnych elementów oraz ozdobioną kwiatkami z kolorowej bibuły i wstążkami. Odgadły nazwy ciast wielkanocnych: mazurek, pascha, babka. Podczas warsztatów wykonywały ozdoby wielkanocne, nadając drugie życie pozornie niepotrzebnym przedmiotom. Z plastikowych pojemników i papierowych rolek powstały piękne i kolorowe koszyczki udekorowane wełną i kolorowym papierem.