Projekt edukacyjny „Magiczna Moc Bajek” – Gr. V

Przedszkolaki zrealizowały moduł VI pt. „W kranie życzliwości”. Tworzyły „Drzewko życzliwości” symbolizujące człowieka. Podawały zwroty, które są miłe, życzliwe dla innych. Przygotowanymi zielonymi listkami, ozdobiły drzewo. Dowiedziały się, że jeśli  obdarowujemy innych miłymi słowami to człowiek tak jak drzewo nie usycha tylko pięknie rozkwita. Wykonały symbole życzliwości w postaci uśmiechniętych buziek. Podczas spaceru rozdały je mieszkańcom osiedla. Pięcio i sześciolatki obejrzały dobranockę z dawnych lat pt. „Mały Pingwin Pik-Pok”. Przygody małego pingwina zainteresowały wszystkich, a jego odwaga wzbudziła podziw przedszkolaków. Włączyły się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Wysłuchały bajki „Przygody Fenka – Porządek musi być, czyli dzieci ze spektrum autyzmu są wśród nas”. Książka pomogła zrozumieć, jak ważna jest tolerancja dla czyjejś odmienności. Dzieci poznały trudności, z którymi muszą się zmierzać dzieci ze spektrum autyzmu. Pokonały ścieżkę sensoryczną oraz doskonaliły umiejętność współpracy w czasie przenoszenia balona i budowania wieży. Na zakończenie odcisnęły dłoń w niebieskiej farbie na znak tolerancji i wsparcia dla osób autystycznych.