Wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 15 – Gr. IV

Sześciolatki odwiedziły uczniów klasy II b. Uczestniczyły w lekcji, której tematem były „Zwiastuny wiosny”. Gospodarze z pomocą przedszkolaków ułożyli temat z rozsypanki literowej i wspólnie go odczytali. Wysłuchali opowiadania pt. „Już widać i słychać wiosnę”. Wspólnie wymienili oznaki wiosny opisane w opowiadaniu. Rozpoznali i nazwali pojawiające się na tablicy multimedialnej wiosenne kwiaty, krzewy, drzewa, zwierzęta, które zbudziły się z zimowego snu oraz ptaki, które przyleciały z ciepłych krajów. Uczniowie zapisali niezbędne wiadomości do zeszytu. Przedszkolaki przyglądały się ich pracy przechadzając się między stolikami. Na zakończenie lekcji uczniowie i sześciolatki ocenili, czy lekcja się im podobała. Zrobili to za pomocą naklejki umieszczonej na tarczy do strzelania, czyli strzelnicy. Pani Dorota – nauczycielka prowadząca lekcję pochwaliła przedszkolaków za uważne słuchanie, zgłaszanie się do odpowiedzi i posiadaną wiedzę.