Zajęcia edukacyjne ze Studentami Collegium Medicum UMK – Gr. IV

Sześciolatki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Studentów z Wydziału Terapii Zajęciowej pod opieką dr Mileny Wojciechowskiej. Studentki przeprowadziły pogadankę nt. „Czym jest niepełnosprawność?”. Dzieci wymieniały rodzaje niepełnosprawności. Dowiedziały się do czego niewidomym służy laska oraz co to są kule. Przedszkolaki podzielono na 5 zespołów. Pierwszy zespół poprzez ruch doświadczał niepełnosprawności ruchowej. Dzieci ćwiczyły poruszanie bez jednej i dwóch nóg, rzucanie piłką bez jednej ręki. Drugi zespół rozpoznawał przedmioty za pomocą dotyku. Trzeci – budował z klocków jedną ręką i rysował lewą ręką. Czwarty – uczył się języka migowego. Piąty – ćwiczył poruszanie się bez wzroku. Dzieci uczyły się prowadzenia osoby niewidomej oraz poruszania się z pomocą laski. Sześciolatkom zajęcia bardzo się podobały i z wielkim zaangażowaniem brały w nich udział. Dziękujemy za ciekawe zajęcia uwrażliwiające na trudności z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne.