Obchody Święta Inwalidy Wojennego – Gr. V

W uroczystości przy obelisku na Skwerze Inwalidów Wojennych na Osiedlu Leśnym wzięli udział członkowie związku, ich rodziny, przedstawiciele władz: Rafał Bruski – prezydent Miasta Bydgoszczy, Zbigniew Ostrowski- wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Michał Sztybel- wojewoda kujawsko oraz uczniowie i nasi przedszkolacy. Pięcio i sześciolatki z zaciekawieniem wysłuchały przemówień i utworów granych przez orkiestrę wojskową. Złożyły kwiaty pod obeliskiem i zapaliły znicze. To było wyjątkowe przeżycie upamiętniające dzielnych żołnierzy walczących o wolność Polski. „Oddali krew, rany za swoją ojczyznę. A my, pokolenie już powojenne, ze zniczem, z kwiatami, oddajemy cześć” – mówił Eugeniusz Michał Andrzejewski, prezes Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej.