Wycieczka do Biblioteki „Dzień delfina” – Gr. II

Pięciolatki powitały panie: Elżbieta i Ewelina. Zaprosiły do wysłuchania fragmentu z książki pt. „Florek. Pokochaj delfinka”. Dowiedziały się, w jaki sposób Kajtek i Adaś pomogli delfinowi, który zaplątał się w wędkarską żyłkę. Poznały kilka ciekawostek dotyczących tych ssaków. Dzieci bardzo zainteresowała informacja, że delfiny mają bardzo rozbudowany mózg. Są bardzo mądre, rodzinne i potrafią się porozumiewać. Po wysłuchaniu książki przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Dzielnie wycinały poszczególne elementy, z których powstał delfin. Przykleiły go na przygotowaną przez panie bibliotekarki kartkę i ozdobiły. Na pożegnanie otrzymały wiatraczki, które podczas powrotu do przedszkola kręciły się na wietrze sprawiając dzieciom wiele radości.