Światowy Dzień Pszczół – Gr. III

Tego dnia atrakcje pięciolatkom zapewniła Wróżka Mioduszka. Dostarczyła do obejrzenia kapelusz pszczelarza, ramkę i plaster miodu. Wszystko zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Był też prezent, a w nim książka „Wszystko o pszczołach” J. Gucharda i C. Xenard, małe słoiczki różnych gatunków miodu, plaster miodu i słoik pyłku kwiatowego. Prezentem były też różne ilustracje pszczół i przepyszne, równie słodkie jak miód lizaczki. Dzieci degustowały miody: spadziowy, gryczany, wielokwiatowy, akacjowy i lipowy. Wszystkie bardzo im smakowały. Plaster pszczeli z miodem oglądały przez lupy. Przyglądały się też pyłkowi kwiatowemu. Słuchały fragmentu książki o pszczołach, oglądały jej ilustracje. Kolorowały obrazki pszczół. Wszystkie podejmowane tego dnia aktywności miały na celu odkrycie przez przedszkolaków fascynującego świata tych pięknych i niezwykle pożytecznych owadów.