„Tydzień mózgu” zajęcia edukacyjne – Gr. V

Oglądając film dzieci zdobywały informacje „Jak działa mózg?”. Zgłębiły tajniki tego ważnego organu. Poznały jego budowę i znaczenie w organizmie człowieka. Dowiedziały się m.in., że mózg dorosłego człowieka waży nieco ponad
1 kg i kształtem przypomina orzech włoski, a jego powierzchnia to 2500 cm ². W zabawie plastycznej odzwierciedliły „Nasz mózg” przy pomocy kolorowej włóczki. Wykazały się spostrzegawczością, wyszukując i kolorując obrazki. Rozmawiały o tym, jak ważny jest sen i aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu. Wiedzę o mózgu pogłębiły poznając pozycje książkowe „Spójrz do wnętrza mózgu”, „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”. Brały udział w zabawach i ćwiczeniach mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Kreśliły leniwe ósemki, rysowały sznurkiem, układały puzzle, itp. Wszystkie ćwiczenia miały na celu aktywizowanie i integrowanie obu półkul mózgu oraz wspomaganie koordynacji wzrokowo-ruchowej.