Klub Czytających Rodziców – Gr. IV

Pani Patrycja Kaszyńska – mama Anielki przeczytała książkę Disneya „Piorun” oraz fragment książki R. Piątkowskiej „Gang Swojaków. O tym że pomoc ma moc.” Pierwszy utwór opowiadał o perypetiach i przygodach psa, którego właścicielką była mała Penny. Pies, który był bardzo bohaterski, po wielu doświadczonych przygodach przekonał się, że bardzo ceni sobie mieć własny dom i zwyczajne życie. Druga książeczka dała możliwość zwiedzania całej Polski od gór, aż po morze razem z Gangiem Swojaków. Bajka uczy tego, że wystarczy zrobić coś niewielkiego dla tych, którzy są w potrzebie, żeby zmienić świat na lepszy. Pani Ania Grochowska – mama  Antosia B. przeczytała fragmenty książki F. Magrin „Atlas zjaw i potworów z całego świata”. Dzieci dowiedziały się kim byli np. Wielka Stopa, King Kong, Gremlin, Cyklop czy Troll. Odbyły niezwykłą podróż spotykając monstra ze wszystkich stron świata i teraz mogą powiedzieć, że są „zawodowymi łowcami potworów”. Pani Małgosia Klonecka – mama Gabrysi M. przeczytała książkę Sam MC Bratney „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” oraz „Ciii cichutko!” N. Kinnear. Z pierwszego opowiadania dzieci dowiedziały się, że czasem brakuje nam słów, żeby powiedzieć komuś, jak bardzo się go kocha. Miłość niełatwo jest zmierzyć. Druga z książeczek to ciepła, zabawna, opowieść o tym, jak siła przyjaźni daje pewność siebie i odwagę.