Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek” – Gr. V

Pięcio i sześciolatki zrealizowały Moduł I pt. „Szacunek”. Uszyły maskotkę – Piątusia Puszka, która będzie towarzyszyła dzieciom podczas magicznej podróży do świata bajek. Stworzyły „Kącik projektowy” oraz wysłuchały piosenki pt. „Magiczna moc bajek”. Podczas słuchania opowiadań i bajek poznały „Dziecięcy savoir vivre, czyli jak zostać rycerzem i księżniczką dobrego zachowania”. Metodą burzy mózgów uporządkowały swoje wiadomości dotyczące szacunku. Zwróciły uwagę na szacunek do osób starszych, różniących się wyglądem, narodowością, niepełnosprawnych, a także do zwierząt i cudzej własności. Żeby pamiętać o dobrym zachowaniu stworzyły Kodeks, który będzie przypominał ustalone zasady. Na koniec obejrzały bajkę z dawnych lat pt. „Krecik”.