Wycieczka do Domu Dziennego Pobytu „SENIOR” – Gr. V

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora pięcio i sześciolatki upiekły pyszne ciasteczka. Zaniosły je do pobliskiego Domu Dziennego Pobytu. Na miejscu przywitała przedszkolaków pani Anna Kordowska. Pokazała czym zajmują się i jakie piękne rzeczy tworzą seniorzy. Niespodzianką była przygotowana przez pensjonariuszy bajka „Czerwony Kapturek”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały inscenizację. Miała ona słodkie zakończenie, ponieważ Czerwony Kapturek i Wilk wręczyli dzieciom wafelki. W podziękowaniu przedszkolaki zaprezentowały piosenkę, która wywołała wzruszenie u niejednego seniora. Na ręce Pani Prezes Honoraty Wilk zostały przekazane ciasteczka oraz kartka z życzeniami. Na zakończenie czekał dzieci słodki poczęstunek. To było bardzo ważne spotkanie uczące szacunku do osób starszych i samotnych.

« z 2 »