Zajęcia edukacyjne „Na straganie” – Gr. II

Podczas spaceru pięciolatki odwiedziły pobliskie sklepy i stragany. Podziwiały bogactwo owoców, warzyw oraz ich kolory i kształty. W czasie zajęć edukacyjnych obejrzały teatrzyk na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Rozróżniały i nazywały owoce oraz warzywa. Dowiedziały się, że te grupy różnią się między sobą miejscem w którym rosną. Układały ilustracje przedstawiające kiwi, agrest, pomarańczę oraz cukinię, pietruszkę, kalafior dzieląc je na owoce i warzywa. Lepiły z plasteliny owoc lub warzywo, które najbardziej lubią. Z przyniesionych owoców wykonały sałatkę owocową. Dzielnie myły, kroiły, mieszały owoce. Po wykonaniu zadania posprzątały miejsce pracy. Pięciolatki wiedzą, że owoce zawierają dużo witamin. Dlatego z dużym apetytem zjadły wykonaną przez siebie sałatkę.

« z 2 »