Wycieczka do Biblioteki „Dobre maniery na co dzień” – Gr. I

Na zajęciach poprzedzających wycieczkę czterolatki omówiły „Kodeks Dobrych Manier”. Dowiedziały się co to są „magiczne słowa” oraz w jakich okolicznościach się ich używa. Poznały książeczki, które podczas kolejnych zajęć będą poznawać aby dowiedzieć się, co to jest „Dobre wychowanie”. W bibliotece przywitała dzieci p. Elżbieta Ratajczak. Przeczytała książeczkę autorstwa W. Chotomskiej pt. „Dobre maniery Kubusia Puchatka”. Puchatek przekonał się, że dobre maniery są bardzo ważne. Przy stolikach przedszkolaki kolorowały  obrazek przedstawiający Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Na zakończenie spotkania p. Elżbieta przeczytała dzieciom fragment książki Joanny Krzyżanek „Dobre maniery. Jak być grzecznym czyli savoir-vivre dla dzieci” pt. „Porady dla tych którzy idą do biblioteki”. Dzieci swym grzecznym zachowaniem udowodniły, że „dobre wychowanie”, znajomość dobrych manier nie jest im obca.