Zabawy andrzejkowe – Gr. II

Pięciolatki poznały tradycje ludowe związane z andrzejkami. Dowiedziały się na czym polegały zabawy i jakich przyborów używano do „wróżenia”. Bawiły się w rzucanie grosików do miski z wodą. Ta osoba, która trafiła do miski będzie miała szczęście. Kolejna zabawą było odkrywanie kart z przedmiotami charakterystycznymi dla zawodu. Jeżeli ktoś wylosował suszarkę – będzie fryzjerem, jeżeli torbę listonosza będzie kiedyś listonoszem. Podczas zabawy w układanie papci w kierunku drzwi dowiedzieliśmy się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopak pierwszy się ożeni. Następnie celując szpilką w serce dzieci dowiedziały się, jak będzie miała na imię przyszła żona lub przyszły mąż. Nie zabrakło też zabaw tanecznych. Przy stolikach wykonały zadanie polegające na doprowadzeniu czarodzieja labiryntem do czarodziejskiej czapki. Zabawy sprawiły dzieciom bardzo dużo radości.