Koncert z okazji Dnia Dziecka – Gr. I-V

Dzień Dziecka nasze przedszkolaki świętowały w muzycznym klimacie, a to za sprawą pani Ady oraz jej gości, którzy przywitali dzieci znaną i lubianą piosenką o nutkach, tym razem przy akompaniamencie akordeonu. Koncert był również świetną okazją do zapoznania dzieci ze strojem Kujawianki, który zaprezentowała pani Monika, wykonując dwa tańce: kujawiaka i oberka. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w koncercie tańcząc wspólnie z gościem, wyklaskując rytm i tupiąc m.in. przy utworach „Czarna kura”, „Ja Kujawiak, Ty Kujawiak”, „Czerwone jabłuszko”. Mogły posłuchać Libertanga w wykonaniu pana Kacpra, który przygotował dla najmłodszych uczestników koncertu zagadki muzyczne. Bez problemu rozpoznały utwory pochodzące z bajek:„Reksio”, „Koziołek Matołek” oraz „Smerfy”. Zwłaszcza melodia z „Reksia” wywołała na twarzach dzieci dużo radości, toteż każdy przedszkolak otrzymał własnego, balonowego pieska na pamiątkę. Goście pożegnali dzieci wesołym akcentem w postaci „Polki Dziadek” zagranej na akordeonie.